• Preventívny program ,,Zdravý úsmev"

• Triedu SLNIEČKA a LIENKY opäť navštívila pani dentálna hygienička. Deti si upevňovali správny postup pri čistení zúbkov a hrovými aktivitami spoznávali prevenciu proti zubným kazom.

• ZRŠ pre rodičov predškolákov

• Milí rodičia. Dňa  21. 3. 2024 (t. j. štvrtok) o 15:30 hod. sa uskutoční ZRŠ, stretnutie rodičov predškolákov z MŠ Nižný koniec aj z MŠ Vyšný koniec, s pani riaditeľkou Základnej školy s materskou školou, Staškov 502 a s pani učiteľkami 1. ročníka. Informácie sa budú týkať zápisu detí do ZŠ, ktorý bude prebiehať dňa 12. 4. 2024 v čase od 13:00 do 17:00 hod.

Účasť je nutná.

• Recitačná súťaž ,,Jazýček môj, ohýbaj sa!"

• Dňa 6. 3. 2024 sa konala recitačná súťaž pod názvom ,,Jazýček môj, ohýbaj sa!", ktorú organizovala Kysucká knižnica v Čadci. Sofinka Bukovanová z triedy VČIELKY sa umiestnila na krásnom 3. mieste a Stelka Pakošová z triedy LIENKY získala ocenenie.

Dievčatkám srdečne gratulujeme a tešíme sa z úspechu❤️

• Výtvarná súťaž ,,Hasičské Vianoce" 🚒

• Zapojili sme sa do celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave na tému ,,Hasičské Vianoce",

ktorú organizuje Dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky.

Držte nám palce!❤️

• Prevádzka MŠ počas jarných prázdnin

• VÁŽENÍ RODIČIA,

MATERSKÁ ŠKOLA  BUDE POČAS JARNÝCH PRÁZDNIN OD 19. 02. 2024 DO 23. 02. 2024

(T. J. PONDELOK - PIATOK) OTVORENÁ PRE NAHLÁSENÉ DETI.

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

• KARNEVAL🥳

• V mesiaci február sa v našej materskej škole uskutočnil jednotlivo na triedach detský karneval. Deti sa prezliekli za princezné, superhrdinov, zvieratká a iné krásne masky. Karneval sme si užili s úsmevmi na tvári pri veselej hudbe, tancovaní a pri rôznych hrách. Nechýbalo nám ani sladké občerstvenie a odmena za originálne masky.

• Staráme sa o vtáčiky

• ,,Už je zima, už je mráz,

kam sa vtáčik, kam schováš?

Našiel som si búdku malú,

tam si chodím pre potravu."

V zimnom období sa staráme o vtáčiky. Vyrábame im kŕmidlá z rôznych materálov a pravidelne im dosypujeme semienka.

• Staráme sa o lesné zvieratá

• Vybrali sme sa do lesa aby sme sa postarali o zvieratká, ktoré v zime potrebujú našu pomoc. Deti im priniesli potravu a zároveň sa naučili ako sa majú správať v lese.

• DETSKÝ KARNEVAL

• Milí rodičia,  v  materskej škole sa uskutoční v doobedňajších hodinách KARNEVAL jednotlivo na triedach. Dieťa si môže kostým priniesť z domu alebo si požičia v MŠ. Čaká nás karnevalová zábava a malé pohostenie.

• MŠ - mesačný poplatok

• Vážení rodičia,
            od mesiaca február sa bude
            mesačný poplatok - 24 EUR za materskú školu platiť cez EDUPAGE, tak ako sa platí aj strava. Poplatok je potrebné uhradiť najneskôr do 10. dňa v danom mesiaci.

Prosíme Vás, aby ste tento poplatok uhrádzali vždy za akutálny mesiac.

• Štedrá večera🎄

• Spoločne sme si pripomenuli zvyky a tradície na Štedrý deň. Prekrojili sme jabĺčko, zjedli oplátku s medom a nechýbal ani koláčik. Po  štedrej večeri si deti zaspievali koledy a pod stromčekom našli hračky, čo im vyčarilo tie najkrajšie úsmevy.

• Lucie v našej materskej škole

• Dňa 13. 12. 2023 sa dievčatká prezliekli za Lucie a kamarátom ukázali aké zvyky sú s týmto sviatkom spojené. Povymetali v triedach všetky kúty, aby sa deťom darilo a boli zdravé.

• Prišiel k nám Mikuláš

• Dňa 6. 12. 2023 k nám zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Deti ho s radosťou a nadšením privítali. V triedach zazneli mikulášske piesne, básne a nechýbal ani tanec. Každé dieťa bolo odmenené sladkým balíčkom. Ďakujeme Mikulášovi, anjelikovi a čertíkovi, že našim najmenším vyčarili úsmev na tvári. Mikulášsky balíček bol financovaný ZRŠ, OÚ Staškov a pánom Krajčím.

• Zážitkový vzdelávací program ,,KULTÚRNIČEK“

• Triedu LIENKY a SLNIEČKA navštívil Pracovník Lesov Slovenskej republiky s interaktívnou prednáškou ,,Kúzelný les a jeho obyvatelia“. Aktivita bola zameraná na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov.